Workshop

Teen Stage: příběhy odvážných

Čas:

13.30–15.30

Kapacita:

50 osob

Poslechneme si tři osobní příběhy těch, kteří zónu komfortu opustili jako teenageři. Aktivista Honza ve svých 15 letech pomáhal v řízení krizového centra po přívalových povodních na Uničovsku a o rok později byl velitelem úseků v obcích zasažených tornádem, o kterém natáčí film. Viki se vydala do Gambie, aby tam naučila jezdit děti na kole, které se tak snáze dopraví do školy. S projektem Lestari zachraňuje želvy v Indonésii a v českých školách motivuje děti k angažovanosti. Cestovatelka Mája začínala jako vedoucí na táborech a dobrodružných akcích pro děti. V současnosti vyráží do opuštěných hor, do míst, kde vyjí vlci, běhají karibu a loví medvědi. 

Průvodci workshopem

Jana Haková
Jana Haková

Máma tří dětí, vystudovala dramatickou výchovu, hrála závodně basketbal. Autorka konceptu Výchova ke ctnostem. 23 let je instruktorkou Prázdninové školy Lipnice, kde realizovala široké spektrum zářitkových kurzů. Čtyřikrát prošla kus zimní Altaje. Spluautorka a spolueditorka Instruktorského slabikáře (2016, 2023). Významně se podílí na rozvoji expedičních projektů Outward Bound pro základní a střední školy. 

Mája Šnajdrová
Mája Šnajdrová

Hikerka, cestovatelka, ilustrátorka na volné noze. Od roku 2018 podnikla se svou parťačkou Alčou cestu kolem světa, přešla Pacific Crest Trail, prošla pěšky Patagonií, projela starým Defenderem skrz Kanadu, prošla pěšky Aljaškou mezi medvědy a v roce 2023 s Alčou jako první Češi přešly dosud téměř neobjevený trail PNT. Za studia na vysoké škole sbírala zkušenosti z vysokých hor Kavkazu a později i Himálaje. Teď kromě dálkových trailů přednáší pro veřejnost, snaží se motivovat studenty k aktivnímu životu, ilustruje knihy a nyní vydává svou autorskou ilustrovanou knihu. 

Viktorie Seifertová
Viktorie Seifertová

Viki je odvážná angažovaná světoběžnice. Rodačka z Prahy zachraňuje želvy v Indonésii s projektem Lestari a podporuje záchranu ohrožených živočišných druhů, jako jsou např. outloni, luskouni, ale na svých přednáškách učí děti, že důležité jsou i „obyčejné“ včely u nás doma. V africké Tanzanii se s projektem "Maminko, povídej“ snaží pomoci malým dětem a jejich maminkám. Jedním ze splněných snů pro ni byl rozhovor face to face s prezidentem Petrem Pavlem. Inspiruje děti ve školách k jejich vlastním dobrodružstvím.

Jan Plášek
Jan Plášek

Student střední školy a hasič. V roce 2020 vypomáhal v terénu a v krizovém centru po přívalových povodních na Uničovsku, kde strávil téměř měsíc. O rok později zasahoval v obcích zasažených tornádem na Jižní Moravě. Od roku 2021 se věnuje přednáškám na školách o bezpečnosti a prevenci, také moderuje svůj Záchranářský podcast, kam si zve zajímavé osobnosti z oblasti integrovaného záchranného systému.

Hájíme právo na dobrodružství ve výchově nové generace. Přidejte se k nám! Přijďte si užít výjimečný den s výjimečně odvážnými projekty a lidmi. Nechte se inspirovat k vašim vlastním dobrodružstvím!

Další workshopy

KOD24 se koná pod záštitou

Jiřího Růžičky, předsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR

Organizátor

Dobrodužné výchovy v přírodě

Ve spolupráci

Prázdninová škola Lipnice
Outward Bound

Hlavní partner

jatka-logo.png

Partneři

pii_logo-1.png
cirk-logo.png
logo-lektory.png
eduin_logo_rgb_cerne-4.png
logo-crdm-cb.png
63fe17da87441da93a7e69ef_logo_load.jpg
si_2018_pos.png

Mediální partneři

logo_respekt.png
educationlogo1.png

Kontakt produkce

Aleš Pokorný
Zakladatel KOD
info@kod24.cz
+420 731 635 075

Místo konání akce

Jatka78
Hala číslo 7 a 8,
Bubenské nábř. 306 /13,
Praha 7

Sledujte nás online a sdílejte