Workshop

Brzdy dobrodružství: jak překonat strach a bariéry

Čas:

13.30–15.30

Kapacita:

30 osob

Organizátoři expedic mají nelehké úkoly: naučit děti soběstačnosti mimo komfort civilizace, ale také se ještě před akcí vypořádat s různými překážkami. S nevstřícným postojem vedení organizace či zřizovatele, se strachem rodičů, s nepochopením kolegů nebo dokonce s nejasným legislativním nařízením. Dva zkušení učitelé vám ukáží, jak tyto bariéry elegantně zvládají. Odnesete si praktické rady a doporučení, jak dobrodružnou expedici připravit, jak motivovat kolegy, rodiče nebo ředitele a jak bojovat s pohodlností, strachem a byrokracií.

Průvodci workshopem

Jiří Walder
Jiří Walder

Již 33 let řídí firmu, která vymýšlí a realizuje mediální kampaně řady českých i zahraničních značek, zabývá se také matematickými metodami v marketingu a ekonomii. Je autorem několika desítek spotřebitelských her na podporu českých výrobků a českého průmyslu. 38 let instruktorem Prázdninové školy Lipnice. Vedoucí instruktor řady jejích kurzů pro veřejnost včetně vedení kurzů pro instruktory. Po revoluci spoluautor prvních turistických průvodců Evropou s prázdnou kapsou. Založil jednu z prvních outdoorových cestovních kanceláří a odvedl desítky trekingových a cyklistických výprav včetně první čs. výpravy napříč Islandem. V roce 1992 spoluzakládal Českou Cestu – Outward Bound ČR a 23 let se podílel na jejím řízení. Spoluzakladatel Lipnického stipendijního fondu a Nadačního fondu Dobrodružné výchovy v přírodě. Dlouholetý podporovatel sportování dětí v České republice v rámci řady projektů.  Mezi koníčky kromě trekové turistiky patří sjezdové lyžování, děti a rodina, zimní táboření a přejezdy se stanem na běžkách, historie sportu a Japonsko.

Milan Šmíd
Milan Šmíd

Dlouholetý učitel češtiny a dějepisu na základní škole, který se aktivně věnuje sportu, outdorovému pobytu v přírodě a všem formám turistiky (pěší, lyžařská, vodní). V 80.letech byl jedním z pořadatelů legendárních Bohatýrských trilogií. Od roku 1989 jako instruktor vodní turistiky podniká se svými žáky vícedenní vodácké školní výlety, historické exkurze spojené s turistikou a hry v přírodě s využitím tábornických dovedností. Od počátku jejich vzniku je členem Aktivních záloh Armády ČR (18 let), převážnou část jako velitel čety jihočeských záložáků. S kamarádem má za sebou turistické putování Košice - Karlovy Vary, cyklopřejezdy Hamburg - Benátky, treky okolo Annapurny, Everestu, na Kavkaze a jiné. Znalec rumunských hor. Nadšený sokol - vzdělavatel ve výboru TJ Sokol Zliv, 20 let pracoval jako průvodce sportovní cestovní kanceláře (zejména cyklistika).

Michaela Sedlatá
Michaela Sedlatá

Politoložka, která chtěla měnit svět nejprve ve státní správě a potom v evropských institucích. A pak se jí narodily tři dětí a změnily svět ony jí. Co jí ale zůstalo, a snad se ještě posílilo prostřednictvím tří nových dětských duší, je touha po svobodě ve všech dimenzích lidského bytí. Pro všechna romantická a odvážná děcka, která potřebují dýchat, tvořit a fantazírovat bez hranic čtyř zdí založila společně se svou kamarádkou lesní školku a o pár let později i domácí školu. Dlouhodobě usiluje o to, aby na děti se zdravou potřebou pohybu a férového partnerství s dospěláky státní aparát nepohlížel jako na děti s diagnózou a jejich průvodce nepovažoval za nezodpovědné anarchisty. Podporuje rodiče, kteří se nebojí nebát se o své děti. Věří v přirozenou touhu po poznání a v naplněný život za hranicí komfortní zóny. Miluje svého muže, se kterým se seznámila na Sibiři, hory, výpravy s dětmi, beachvolejbal a Mijazakiho pohádky.

Hájíme právo na dobrodružství ve výchově nové generace. Přidejte se k nám! Přijďte si užít výjimečný den s výjimečně odvážnými projekty a lidmi. Nechte se inspirovat k vašim vlastním dobrodružstvím!

Další workshopy

KOD24 se koná pod záštitou

Jiřího Růžičky, předsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR

Organizátor

Dobrodužné výchovy v přírodě

Ve spolupráci

Prázdninová škola Lipnice
Outward Bound

Hlavní partner

jatka-logo.png

Partneři

pii_logo-1.png
cirk-logo.png
logo-lektory.png
eduin_logo_rgb_cerne-4.png
logo-crdm-cb.png
63fe17da87441da93a7e69ef_logo_load.jpg
si_2018_pos.png

Mediální partneři

logo_respekt.png
educationlogo1.png

Kontakt produkce

Aleš Pokorný
Zakladatel KOD
info@kod24.cz
+420 731 635 075

Místo konání akce

Jatka78
Hala číslo 7 a 8,
Bubenské nábř. 306 /13,
Praha 7

Sledujte nás online a sdílejte