Workshop

Řízení rizika: prevence a řešení nehod

Čas:

13.30–15.30

Kapacita:

30 osob

Dobrodružství vždy bylo a bude spojeno s rizikem. Modlit se, aby se nic nestalo, nestačí. Na případových studiích si ukážeme účinnou a jednoduchou metodiku řízení rizika a praktické techniky prevence. Vyzkoušíme si řešení krizových situací z praxe dobrodružných akcí pro děti a mládež. Připravíte se na to, jak jednat s chladnou hlavou ve chvíli, kdy se z rizika stane nepříjemná skutečnost, a vy se dostali bezpečně do cíle.

Průvodci workshopem

Milan Hanuš
Milan Hanuš

Horolezec s výstupy ve Vysokých Tatrách, na Kavkaze a v Dolomitech, v létě i v zimě. 32 let je instruktorem Prázdninové školy Lipnice Outward Bound ČR, věnuje se zimním expedicím na sněžnicích a letním expedicím na mořských kajacích. Spoluautor a spolueditor metodické učebnice Instruktorský slabikář (2016). V roce 2018 založil v Hradci Králové oddíl vodních skautů, který dosud vede. V komunitě vodních skautů se podílí na zavádění metodiky řízení rizika do činnosti skautských oddílů. Od ledna 2024 je kapitánem (vedoucím) přístavu Soutok, který sdružuje oddíly vodních skautů v Hradci Králové. 

Aleš Pokorný
Aleš Pokorný

Vodák, lyžař a příležitostný lezec. 28 let je instruktorem Prázdninové školy Lipnice Outward Bound ČR. Vedle realizace autorských kurzů se 10 let věnoval metodice řízení rizika dobrodružných akcí, byl hlavním hybatelem konferencí KOD12 a KOD13. Jako certifikovaný konzultant realizoval řadu risk management auditů v zahraničních centrech Outward Bound. Je autorem kapitoly Řízení rizika v Instruktorském slabikáři (2016). Spoluzakladatel Nadačního fondu dobrodružné výchovy v přírodě, iniciátor konference KOD24.

Hájíme právo na dobrodružství ve výchově nové generace. Přidejte se k nám! Přijďte si užít výjimečný den s výjimečně odvážnými projekty a lidmi. Nechte se inspirovat k vašim vlastním dobrodružstvím!

Další workshopy

KOD24 se koná pod záštitou

Jiřího Růžičky, předsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR

Organizátor

Dobrodužné výchovy v přírodě

Ve spolupráci

Prázdninová škola Lipnice
Outward Bound

Hlavní partner

jatka-logo.png

Partneři

pii_logo-1.png
cirk-logo.png
logo-lektory.png
eduin_logo_rgb_cerne-4.png
logo-crdm-cb.png
63fe17da87441da93a7e69ef_logo_load.jpg
si_2018_pos.png

Mediální partneři

logo_respekt.png
educationlogo1.png

Kontakt produkce

Aleš Pokorný
Zakladatel KOD
info@kod24.cz
+420 731 635 075

Místo konání akce

Jatka78
Hala číslo 7 a 8,
Bubenské nábř. 306 /13,
Praha 7

Sledujte nás online a sdílejte